2007-03-07 Ceny ropy stabilne, rynek czeka na zapasy
Cena ropy pozostawała w środę stabilna, ponieważ rynek czeka na publikację danych o amerykańskich zapasach paliwowych, które pokażą zapewne spadek zapasów benzyny i produktów ropopochodnych, natomiast wzrost zapasów ropy nieprzetworzonej.
Analitycy ankietowani przez Reutera prognozują, że zapasy benzyny spadły o 1,4 miliona baryłek, a zapasy destylatów o 2,5 miliona. Zapasy ropy nieprzetworzonej mają wzrosnąć o 2 miliony baryłek.
We wtorek cenom ropy pomogło odbicie na globalnych giełdach. Nastroje są jednak wciąż niepewne, co pokazuje środowa przecena na parkiecie w Tokio. Nie słabną również obawy o kondycję gospodarki USA.
O godzinie 10.11 ropa Brent w kontraktach terminowych kosztowała 61,80 dolara za baryłkę, czyli o 0,67 procent więcej niż we wtorek.
Źródło: Reuters
|